valiaus_thumb

Architektai: Marius Bliujus, Julė Bajorūnaitė

Adresas: Elektrėnai, Lietuva

Metai: 2016

Kas yra funkcionalus namas? Vienas iš atsakymo variantų galėtų  būti toks: namas, kurio formą padiktavo funkcija. Daugiau ar mažiau šiuo principu sekame visuomet, tačiau projektuojant šį namą jaunai šeimai Elektrėnuose funkcionalumas – natūralu – buvo ypatingai svarbus.

Namo formą padiktavo sklypo orientacija, kiemo akcentas, funkcinis svetainės ir miegamųjų zonų atskyrimas bei, žinoma, ateities planai.

Namo planas gaudo saulės šviesą: Pietinę ir Rytinę – vaikams, Vakarinę ir Pietinę – visai šeimai ir draugams svetainėje. Analogiškai namas suvaldo ir dalina kiemo erdvę. Trečia, nedidelė, bet jauki ir privati kiemo erdvė – mini terasa Šiaurinėje pusėje prie pagrindinio miegamojo.

Svetainės ir miegamųjų zonų atskyrimas matyti ir namo išorėje. Svetainės dalis – plokščiu stogu, kuris funkcionaliai pereina į pagrindinės terasos stogelį. Tuo tarpu miegamųjų zona, kuri šiuo metu turi tris miegamuosius kambarius, – paaukštintu dvišlaičiu stogu suprojektuota tam, kad ateityje, esant poreikiui, būtų galima įsirengti papildomos erdvės.

 Kviečiame apžiūrėti ne tik vizualizacijas, tačiau ir statybų eigą: