thumb

Architektai: Marius Bliujus, Vitalijus Avreicevič, Julė Bajorūnaitė

Adresas: Molėtų rajonas, Lietuva

Metai: 2016

Plotas: 171 kv. m

Šis namas – Molėtų rajone, tai – ūkininko sodyba, ir jos užsakovai norėjo, kad pagrindinis namas tradiciškai įsilietų į kraštovaizdį. Ši kombinacija nulėmė, jog bendra pastato forma primena tradicinę lietuvių architektūrą tokiomis detalėmis kaip dvišlaitis stogas, tamsi medinė apdaila, verandą, Molėtų rajone vadinamą gonkeliu, primenantis stogelis virš terasos. Dar daugiau šarmo šiam pastatui neabejotinai pridės tai, kad netoliese ganysis avys.

Namo viduje – daugiau erdvės nei tradiciniuose Molėtų rajono vienkiemuose, kadangi antrasis mansardinis aukštas yra tik virš dalies pirmojo aukšto. Taip ir sukuriamas papildomas gyvenamasis plotas, ir neužgožiama erdvė. Pirmame aukšte – svetainės erdvė, vaikų bei tėvų miegamieji, vonios kambarys bei pagalbinės patalpos, į kurias patenkama iš lauko. Antrasis mansardinis aukštas – kol kas yra vientisa erdvė be konkrečios funkcijos, tad galima pasvajoti ir apie ateitį. Dalį šio namo juosia erdvi terasa, kuri leis gyventojams mėgautis poilsiu lauke.

Šis namas organiškai įsilieja į aplinkinę gamtą ir atrodo, lyg ten būtų stovėjęs visą laiką. Kai kurie architektai teigia, jog būtent tokia architektūra ir turi būti – siekianti, kad pastatas įsilietų į kontekstą taip, tarsi jis būtų aplinkos dalis. Šiuo atveju tokia logika, mūsų manymu, puikiai pasiteisino.