thumb

Architektai: Marius Bliujus, Julė Bajorūnaitė

Vieta: Vilniaus rajonas

Plotas: 264 kv. m

Metai: 2017

Namo konceptas – minimalių formų, tamsių medžiagų pastatas, žmonėms, kurie vertina aiškias architektūrines formas. Fasadai – paprasti, statiški, tačiau jiems gyvybės suteikia medine apdaila aprengtas pirmasis aukštas, statiškų tūrių perstumdymas. Eksterjere kurtos minimalios formos neapsunkina ir leidžia laisvai jaustis, o vidaus išplanavimas apgalvotai skaido tūrį, vidinės funkcijos diktuoja išorės formą.

Pirmame aukšte – į pietus, rytus bei vakarus žvelgianti virtuvės – valgomojo bei svetainės erdvė. Į namus patenkama iš rytų, o prieš įėjimą esantys laiptai tartum dalija namą į dvi atskiras erdves – gyvenamąją ir pagalbinę, kurioje yra garažas dviems automobiliams, drabužinė, vonios kambarys. Vienintelė išimtis – nedidelis svečių miegamasis, esantis šiaurinėje namo dalyje.

Antrasis aukštas susideda iš dviejų atskirų zonų – vaikų bei tėvų. Tėvai turi didžiulį į vakarus žvengiantį langą, erdvų vonios kambarį. Atžalų gyvenamosios erdvės sprendimas neįprastas – vaikai turi visiškai atskirą erdvę, kuri apjungiama koridoriumi. Projektuojamas atskiras jiems skirtas darbo kambarys, kuriame jie galėtų dviese ruošti pamokas, vienas kitam padėti, o taip pat – vonios kambarys bei miegamieji. Šitokiu būdu jų miegamųjų erdvės tampa skirtos tik ilsėtis, o tai padeda atsipalaiduoti nuo mokslų ar kitų darbų.

Kubiniame metre jau tradicija tampa (ir mes tuo didžiuojamės!), kad namus projektuojame kaimynams. Šis namas gavo Gervių namo vardą, kadangi yra šalia visų pamėgtojo Sakalų namo.