kubinis-metras_x-namas_square

Architektai: Marius Bliujus, Margarita Kaučikaitė, Povilas Šliuželis

Adresas: Vilniaus rajonas

Metai: 2017

Plotas: 213 kv. m

Gamtos apsuptyje esančiame sklype parinkti vietą namui buvo lengva užduotis, – jis projektuojamas aukščiausioje sklypo dalyje, ant kalvos. Iš šios pozicijos atsiveria puiki lietuviško kraštovaizdžio panorama. Namo zoninė programa išskaidyta tūriais, visi jie orientuoti į vaizdus rytų ir pietryčių pusėse. Aplinkui plyti gamta.

Dvi pagrindinės namo zonos – svetainė ir pagrindinis miegamasis – projektuojamos aukštuose tūriuose dvišlaičiais stogais. Vaikų miegamieji kambariai, darbo kambarys bei ūkinės patalpos įterpiami tarp šių tūrių, taip jiems suteikiamas individualumas, privatumo pojūtis tiek architektūroje, tiek interjere.

Lauko terasa driekiasi palei visą pagrindinį namo fasadą, tad į ją galima išeiti iš visų pagrindinių patalpų. Čia taip pat jaučiamas tikslingas zonavimas stogeliais ir įtraukimais, taip formuojamos trys skirtingos lauko poilsio zonos: prie pagrindinio miegamojo terasa atsiveria į miško pusę, prie svetainės esanti terasa formuojama po stogu, taip pat suprojektuota ir pakankamai privati terasa vaikams.

Tamsios spalvos, natūralios apdailos medžiagos padeda namui susilieti su gamtiniu fonu. Medžiagiškumu iš visų namo tūrių išskiriama svarbiausia – svetainės – dalis, pabrėžiamas įėjimas į namus.