pvsr_thumb

Architektai: Vitalijus Avreicevič, Marius Bliujus, Margarita Kaučikaitė

Vieta: Vilnius

Metai: 2016

Namas – ryšiui su gamta sukurti

Namo centras tiesiogine šio žodžio prasme, svetainė, suprojektuota Pietvakarių–Šiaurės Rytų kryptimi – vitrininiais langais atsiveria į abi šias kryptis, atskirtis tarp vidaus ir lauko išnyksta. Plačiose lygumose esančiame sklype apsiriboti viena, Pietų, Pietvakarių kryptimi nebuvo poreikio. Panašiai name išsidėstė ir kitos patalpos – pagrindinis miegamasis su privačiu vonios kambariu ir drabužine bei darbo kambarys – dirbtuvės atsisuko į Šiaurės Rytus, o vaikų kambariai bei antras darbo kambarys – į Pietvakarius.

Tokiu pat principu atsirado ir dvi terasos: pagrindinė, prie svetainės – Pietvakariuose, kur taip pat jaukumo, šeimyniškumo dėliai yra ir lauko židinys, o kita, privatesnė, terasa – Šiaurės rytuose, prie pagrindinio miegamojo. Čia – ir lauko dušas. Namas skirtas būtent ryšiui su gamta sukurti, o ne nuo jos atsiriboti, todėl norisi kuo geriau namo viduje jausti ryšį su išore, o šiltuoju metų laiku leisti kuo daugiau laiko lauke.

Svetainė, kaip namo centras, taip pat dalina funkcines namų puses: įėjimas, įvažiavimas į namus, ūkinės patalpos bei darbo kambariai – Rytuose, o miegamųjų skvernas – Vakaruose. Į namą taip pat suprojektuoti du įėjimai – vienas, ūkinis, pro kurį galima įeiti grįžus namo po ilgo pasivaikščiojimo gamtoje su miško takeliuose išpurvintais botais bei rūbais, ar tvarkant sklypo ūkį, o kitas – gražusis, leis įeiti tiesiai į pagrindines namo erdves. Be galo bendrai užsakovų ir architektų funkciškai apgalvotas namo išplanavimas architektūriškai uždengiamas vienu stogu, kuris suteikia namui vientisą, skulptūrišką formą. Šį įspūdį dar sustiprina akmens apdaila, tuo tarpu terasose naudojamas medis – šiltai, jaukiai atmosferai sukurti.