profilio

Architektai: Marius Bliujus, Margarita Kaučikaitė, Povilas Šliuželis

Adresas: Vilnius

Metai: 2017

Plotas: 130 kv. m

Vieno aukšto patogus, jaukus, kompaktiškas namas, orientuotas į mišką, į kur taip pat atsukta ir uždara vidinė terasa – tikri šeimos namai. Džiugu, kad užsakovas buvo stipriai įsitraukęs į dizaino procesą, dar iki pradėdamas darbą su mumis skyrė daug laiko būsimiems namams apsvarstyti. Neretai vienas iš sudėtingų klausimų proceso pradžioje, kokio stiliaus – tradicinio ar modernaus – namą projektuoti. Vis dėlto moderni architektūra egzistuoja ne be reikalo, ji gimusi iš šiuolaikinių statybos technologijų galimybių, tad atspindi laikmečio dvasią, šiuolaikinį gyvenimo būdą.

Šiuo atveju įprasto dvišlaičio namo stogo konceptas buvo interpretuotas priešingai, stogas lyg ir krenta ties namo viduriu, taip atskirdamas du funkcinius tūrius – privatų miegamųjų bei viešesnį, bendros svetainės erdvės, įėjimo. Ši forma namui suteikia lengvumo įspūdį (namas lyg drugelis – kelia sparnus skrydžiui). Tęsiant šią temą fasadai nėra plokšti, čia kuriamas dekoratyvinis įrėminimas, kur taip pat atkartojama grakšti smailėjanti forma, ji suteikia pastatui gylio bei subtilios elegancijos. Formos dar labiau pabrėžiamos apdailos medžiagomis: išorėje – tamsus klinkeris, o terasoje, įrėminimų viduje ties pagrindiniais langais – natūralus medis.

Interjeras suplanuotas kompaktiškai, tačiau daug vietos palikta bendroms erdvėms – patogiam ir erdviam įėjimo holui bei svetainei su virtuve, valgomuoju. Tuo tarpu asmeniniai kambariai yra nedideli, minimalistiniai, čia tik tai – ko reikia. Vidinis kiemas, terasa, esanti pačiame namo viduryje,  sujungia šias dvi zonas. Terasa – su stogu, kad joje būtų patogu leisti laiką vasaromis. Tam, kad netrūkų natūralios šviesos, čia projektuojamas stoglangis. Namo išplanavimas skatina šeimą būnant namuose daug laiko praleisti kartu – bendrose erdvėse.