thumb

Architektai: Marius Bliujus, Povilas Šliuželis, Margarita Kaučikaitė, Augustė Pilkaitė

Adresas: Biržai

Metai: 2017

Plotas: 163 kv. m

Pilkas namas – U formos. Ši forma gimė iškart pačioje projektavimo darbų pradžioje dėl didelio sklypo erdvės, kurioje norėjome sukurti jaukumo, namų pojūtį. Pagrindinį namo fasadą, terasą atsukome į Pietus, kur taip pat – ežeras. Šioje pusėje palikome kuo daugiau erdvės kiemui, tuo tarpu pats namas – kuo šiauriau, kur taip pat suformuotas ir įvažiavimas į sklypą, garažas.

U forma taip pat padėjo vieno aukšto namui suteikti nedidelio mastelio, elegantiškas proporcijas. Dėl to kiekviena U formos kraštinė suprojektuota vienodo – 5 metrų – pločio. Taip pat atidžiai parinkta ir stogo forma, kadangi visų svarbiausia kuriant šiuos namus – proporcijos. Paprastai garažas, užimdamas nemažai vietos, nedidelio, kompaktiško namo tūrį apsunkina. Šiuo atveju šią ūkinę zoną formavome už namo, jai suteikėme kitą, dar nuosaikesnę formą lygiu stogu. Toks pat neutralus stogelis formuojamas ir namo priekyje virš pietinės terasos.

Kompaktiškuose namuose be galo svarbus funkcionalumas. Interjeras skirstomas į keturis funkcinius blokus: (1) svetainės ir virtuvės, valgomojo erdvę centre, (2) tėvų ir (3) vaikų zonas šonuose, (4) garažo ir ūkinių patalpų – namo gale. Šis sudalinimas padėjo išvengti nereikalingų koridorių, pereinamųjų erdvių. Ne fizinis plotas, o dideli langai į erdvų, šviesų kiemą, paaukštintos erdvės po dvišlaičiu stogu svetainėje bei miegamuosiuose padeda kurti puikių, malonių namų atmosferą.

Paprastumas, funkcionalumas, solidumas, žmogiškas mastelis, dėmesys natūraliai šviesai bei erdvėms – skandinaviško dizaino simboliai. Juos šiuose namuose vainikuoja tamsaus, pilko medžio apdaila, kuri taip pat kuria jaukumą, artumą su gamta, solidumą.