thumb

Architektai: Marius Bliujus, Margarita Kaučikaitė, Indrė Gardauskaitė

Adresas: Vilnius, Lietuva

Plotas: 198 kv. m

Metai: 2017

Ilgą laiką svajodami apie namą užsakovai svarstė galimybę, norą įsikurti klasikinio tipo name. Vis dėlto atsiradus vietai, kuri išsyk be galo patiko, lūžis įvyko ir įsivaizduojamoje namo architektūroje. Sklypas Vakarų, Pietvakarių pusėje ribojasi su mišku, Šiaurėje – vos už vieno sklypo – taip pat miškas. Vietovė kalvota, apsupta miškų, tad sklypas, namas jaukiai įsisupa į gamtos kuriamą užuovėją. Tokioje vietoje ir užsakovai, ir mes norėjome matyti minimalistinę architektūrą, kuri leistų su aplinkine gamta bendrauti, formuoti ryšį, tačiau ir nesistengtų jos pamėgdžioti ar nenatūraliai atkartoti.

Turint mišką namo pašonėje kyla nenumaldomas noras visas pagrindines patalpas, kuriose vyks gyvenimas, atsukti į būtent tą pusę. Žinoma, tai – iššūkis, bet jį išspręsti pavyko: svetainė, valgomasis, darbo-svečių kambarys bei du pagrindiniai miegamieji antrajame aukšte – pro langus mato medžių kamienus. Taip pat labai svarbios šio darbo metu buvo pušys. Jų sklype – net keletas, jos jau pakankamai didelės, ir jų kuo daugiau norėjome išsaugoti. Šių medžių, padedančių pagerinti gyvenamąją aplinką, garbei namą ir pavadinome Pušų namu.

Namo grožis – jo taisyklingų formų proporcijose. Kadangi namų funkcionalumas, be abejo, visuomet prioritetas, šias formas įkvėpė funkciškai išdėlioti tūriai, kurių viduje vietos stengėmės nešvaistyti, tačiau vis dėlto sukurti ir erdvumo, subtilios prabangos jausmą. Tai pirmajame aukšte pavyko kuriant šviesius vizualinius bei laisvus judėjimo ryšius (ratu). Antrajame aukšte – negailint erdvės bei vaizdo į medžių kamienus miegamiesiems kambariams. Trys tūriai – pirmojo aukšto, antrojo aukšto bei garažo – ir suformuoja darnią pastato visumą miško pakraštyje.