thumb4

Architektai: Marius Bliujus, Evelina Vasiliauskaitė

Adresas: Telšiai, Lietuva

Metai: 2017

Plotas: 205 kv. m

Vieta

Šis namas – Telšiuose, prie Masčio ežero. Pietinė sklypo kraštinė ribojasi su ežeru, į sklypą įvažiuojama iš Šiaurės. Tai leido visas pagrindines namo erdves – svetainę, visus miegamuosius kambarius kartu su privačiomis terasomis orientuoti į šiuo atveju tobulą – Pietų bei vaizdų pusę.

Sklypas yra sodų bendrijoje, todėl aplink yra daug nedidelių vasarnamių. Būtent dėl to namo tūris suskaidytas į tris mažesnius namukus, kurie jau lengvai įsilieja į bendrą vaizdą.

Planavimo idėjos

Trys tūriai ne tik leidžia namui organiškai įsilieti į sodybinę aplinką, bet taip pat pabrėžia ir esminę namo išplanavimo idėją, kurią pas mus atsinešė patys užsakovai. Noras buvo name turėti iš esmės atskirtas tėvų ir vaikų zonas, kurios tarsi būtų skirtinguose namo skvernuose. Trijų tūrių kompozicija leido šį individualumą išreikšti architektūrine forma.

Tik įėję į namus pateksite į nedidelį holą iš kurio iškart atsivers vaizdas į ežerą (posakis Visur gerai, bet namie – geriausia staiga įgauna visai kitą lygį). Šis holas skiria centrinį svetainės, valgomojo ir virtuvės namą  nuo tėvų namo. Toliau už svetainės – vaikų namas, kur yra viskas, ko reikės vaikams. Visi trys namai turi išėjimą į terasas, kurios yra kiek įtrauktos į namų tūrius, taip formuojant užuovėją nuo blogo oro ir tiesioginės saulės šviesos vasaros popietėmis.