thumb

Visų pirma, tai nėra tiesa, – architektai bei interjero dizaineriai spalvas mėgsta ir myli. Tačiau visgi neretai susidaro įspūdis, jog dauguma architektų rengiasi tik juodai ar pilkai, o jų kurti pastatai ar interjerai – taip pat ne itin spalvingi. Šiuolaikinėje architektūroje bei interjeruose iš tiesų vyrauja ramios spalvos, be to, pagrindinis architektų darbas – formuoti erdves, o ne jas spalvinti. Jie stengiasi išgauti pastato tūrį, išskirtinumo suteikdami fasadų formomis, linijomis, o ne spalvomis. Neryškios spalvos harmoningiau įsilieja į aplinką, padeda kurti darnesnę visumą. Tikriausiai sutiksite, jog tokias spalvas lengviau derinti, jos nereikalauja pernelyg daug dėmesio, todėl kuria harmoningesnę ir ramesnę gyvenamąją aplinką.

Kitoks požiūris dominavo šeštajame, septintame ar aštuntame dešimtmečiuose, kuomet interjere vyravo ryškios ir grynos spalvos. Skoningai ir subtiliai naudojamos spalvos gali praturtinti ir šiuolaikinį interjerą. Pavyzdžiui, galimi ryškiaspalviai akcentai, išsiskiriantys tarp ramesnių tos pačios spalvos atspalvių ar achromatinės aplinkos, o taip pat galimos skoningai išryškintos didelės plokštumos. Tad kviečiame šiame foto straipsnyje drauge paieškoti spalvingų idėjų, kaip subtiliai pasitelkti spalvas atsižvelgiant į jūsų pomėgius ir poreikius.

Geltona ir oranžinė

Geltona ir oranžinė – neabejotinai daugiausiai gyvybės suteikiančios spalvos, neretai vadinamos minties, intelekto bei džiaugsmo spalvomis. Tikriausiai būtent todėl šių spalvų elementai puikiai dera daugumoje interjerų – juk šviesios ir saulę primenančios spalvos pradžiugina visus. O taip pat jos – puikus ir žaismingas akcentas eksterjeruose, išryškinantis pastato vaidmenį mieste bei subtiliai traukiantis aplinkinių dėmesį.





Mėlyna ir jos atspalviai

Kaip manote, kodėl Facebook, Twitter ar LinkedIn spalva – mėlyna? Todėl, kad tai spalva, patinkanti bene kiekvienam ir kiekvieną veikianti raminančiai, suteikianti pasitikėjimo jausmą. Ji primena dangų gražią dieną, jūros gelmę bei ramybę. Būtent todėl gera namuose turėti mėlynos spalvos bei taip pailsėti nuo dažnai miesto žmogų užklumpančio streso.






Žalia

Tikriausiai akivaizdžiausias, labiausiai tiesioginis žalios spalvos panaudojimas architektūroje bei interjere – augalai, kurie neretai tampa tiesiogine gyvenamosios aplinkos dalimi. Tačiau kartais, nors ir kiek netradiciškai, žalia spalva tampa akcentu pati savaime. Kodėl? Žalia – gamtos bei miškų spalva, jos atspalvių įkvėptas interjeras gali tapti namų gyvybės, atsigaivinimo, harmonijos šaltiniu, artimu kiekvienam. Žalios spalvos atspalviai gali derėti tiek moderniame, tiek klasikiniame interjere, efektingai atrodyti netikėčiausiose situacijose.





Raudona!

Net jei ryškiaspalvės sienos iš pažiūros atrodytų žaviai, tačiau psichologai sutaria, jog spalvos daro mūsų nuotaikai, koncentracijai ir net sveikatai didelę įtaką. Tikriausiai daugiausiai diskusijų sulaukia raudona spalva, kuri, teigiama, skatina impulsyvų elgesį. Dėl to ji yra strategiškai naudojama komercinėse patalpose, baruose ar logotipuose. Namuose, aplinkoje, kur dominuoja raudona spalva, greitai pavargtumėte, suirztumėte. Žinoma, raudona turi įvairių, net ir malonių, natūralių atspalvių, pavyzdžiui, natūralios plytos, terakotos plytelės, kurie yra virtę klasika. Ir ne veltui.



Pastelė

Pasteliniai atspalviai suteikia būstui lengvumo, švelnumo ir jaukumo. Būtent todėl pastelinės spalvos yra tartum kompromisas tarp mylinčiųjų spalvas ir tų, kurie teikia pirmenybę švelniems achromatiniams tonams. Šviesius pastelinius atspalvius derinti paprasčiau nei ryškiąsias spalvas, tačiau jų taip pat nereiktų padauginti. Pernelyg daug pastelinių spalvų gali paversti architektūrą ar interjerą lėlių nameliu. Kita vertus – kartais tikslas ir yra sukurti ekstravagantišką aplinką, tokiu atveju gausūs, pavyzdžiui, rožinės pastelės elementai, – puikiai pasiteisins.





Spalvingai pilka

Neretai girdime nerimą jūsų balsuose, jog jei įsirengdami namus rinksitės vien tik baltą, pilką, juodą spalvas bei medį, juose bus šalta ir nejauku, trūks spalvų, gyvybės. Tačiau realybė yra kiek kitokia – namai natūraliai apgyvendinami įvairiais daiktais: knygomis, žurnalais, žaislais, aksesuarais, augalais ar paprasčiausias kasdieniais rakandais. Tai – natūralu ir interjerui natūraliai suteikia gyvenimiškų atspalvių. Taip pat nereiktų pamiršti ir nuvertinti tų spalvų, kurias matysite pro langus.



Daugiau spalvų panaudojimo interjere bei architektūroje idėjų galite rasti mūsų Pinterest paskyroje.