Kubinis-metras_Aurių-namas_Square

Architektai: Marius Bliujus, Margarita Kaučikaitė

Vieta: Vilniaus rajonas

Plotas: 322 kv. m

Metai: 2018

Aurių namas – Aurių miestelyje, kuriam sukurta vientisa architektūrinė koncepcija, jos privalu laikytis siekiant darnios, malonios aplinkos. Miesteliui būdingi modernūs namai dvišlaičiais stogais, natūralios,  gamtinės spalvos ir medžiagos, ekologiškas, inovatyvus požiūris. Džiaugiamės iniciatyva kurti architektūriškai harmoningą aplinką, tad projektuodami namą mielai atsižvelgėme į šias gaires.

Kubinis-metras_Aurių-namas_02 Kubinis-metras_Aurių-namas_01

Namas suprojektuotas iš trijų tūrių – dviejų L forma susikertančių dvišlaičių, svetainės ir pagrindinio miegamojo zonų, bei antrojo aukšto stačiakampio formos bloko, kuriame – vaikų zona. Tūrių kompozicija formuoja Auriams būdingą, tačiau savitą ir išraiškingą, juodos skardos siluetą. Namas iškyla ant kalvos, kuri leidžiasi link ežero. Didžiulė L formos terasa, kaip ir pagrindiniai namo langai, atgręžiama į šį vaizdą bei į pietvakarių pusę, formuoja užuovėją.

Kubinis-metras_Aurių-namas_03 Kubinis-metras_Aurių-namas_04

Įėję į Aurių namą patenkame į erdvų, daiktais neapkrautą holą, rūbams bei batams susidėti projektuojama uždara drabužinė greta. Iš holo galima pasukti į virtuvės, valgomojo bei svetainės pusę arba link pagrindinio miegamojo. Name projektuojama didelė, profesionali virtuvė su sandėliuku, valgomasis 10-12 žmonių. Svetainės erdvė aukštomis dvišlaitėmis lubomis, su milžiniška dviejų aukštų vitrina, kuri atsiveria į panoramą. Čia kaip interjero detalė projektuojami laiptai į antrąjį aukštą.

Kubinis-metras_Aurių-namas_05

Kitoje namo pusėje sukurta poilsio bei darbo erdvė tėvams. Čia miegamasis iš kurio atsiveria vaizdai  į ežerą, greta – darbo kambarys, erdvi drabužinė ir vonios kambarys / namų SPA. Erdvės pojūtį dar labiau sustiprina dideli langai ir aukštos, dvišlaitės lubos.

Kubinis-metras_Aurių-namas_07 Kubinis-metras_Aurių-namas_06

Antrasis aukštas – vaikų zona. Vos užlipus atsiduriame poilsio erdvėje / bibliotekoje. Antrame aukšte projektuojami trys vaikų kambariai ir darbo kambarys / dirbtuvės su išėjimu į stogo terasą. Namo išplanavimas, visi ryšiai itin detaliai apgalvoti ir išgryninti drauge su užsakovais, kurie, turėdami gyvenimo name patirties, turėjo ir daug įžvalgų, kaip jų šeimai gyventi būtų patogiausia.

Kubinis-metras_Aurių-namas_Planai