thumb

Architektai: Marius Bliujus, Aurelija Slapikaitė-Jurkonė, Haroldas Jurevičius

Adresas: Vilnius

Metai: 2017

Plotas:  209 kv. m

Prie gyvenimo miesto centre įpratę užsakovai planuodami naujus namus akcentavo du dalykus; pirma, namas turėtų pritapti prie bendro gyvenamųjų namų kvartalo aplinkos, nešokiruoti pernelyg šiuolaikiška ar įspūdinga architektūra, priminti tiesiog gerą namą, ir, be abejo, gretimais esantis miškas turėtų tapti pagrindiniu gyvenimo namuose akcentu.

Vis dėlto iš pradžių namo architektūra gali pasirodyti kiek netradicinė savo tūrių kompozicija. Šią architektūrą padiktavo netikėta, netaisyklingo šešiakampio sklypo forma. Proceso pradžioje tai atrodė iššūkis, tačiau pradėjus planuoti erdves ir dirbti kartu su klientais, visos funkcinės zonos rado savo vietas ir netgi padėjo gimti netikėtiems sprendimams, kurie pradžiugino tiek mus, tiek ir užsakovus.

Namai įgavo pavidalą trijuose tūriuose: (1) žiemos sodo ir virtuvės bei valgomojo, (2) poilsio – svetainės ir miegamųjų kambarių bei (3) garažo. Įėjimo zonoje formuojamas žiemos sodas padėjo įgyvendinti du svarbius tikslus: sukurti erdvų ir įspūdingą, malonų įėjimą į namus bei, žinoma, rasti vietą nedideliam žiemos sodui. Greta esanti virtuvės, valgomojo zona itin šviesi ir maloni. Čia daug vietos gaminti ir gaminant bendrauti, didelis valgomojo stalas, taip pat – didžiuliai langai į pietų ir vakarų pusėje esantį mišką. Taigi būnant virtuvės erdvėje pro langus iš vienos pusės matomas miškas, o iš kitos – žiemos sodo augalai augalai. Iš čia bei iš svetainės galima patekti į lauko terasą.

Svetainėje toliau kuriamas erdvės pojūtis. Čia svarbiausi – dideli langai, kur vos už keleto metrų – miškas, tuo tarpu daugelio taip mėgstamas televizorius atsiduria antrame plane. Svetainės nugarkaulis – skulptūriški laiptai į antrąjį aukštą. Laiptai taip pat formuoja ir judėjimo namuose branduolį. Laiptų siena leidžia kurti privatumą svetainėje, taigi pro įėjimą patekti į darbo, svečių zoną galima netrukdant brangaus gyventojų poilsio. Abu, erdvūs antrame aukšte esantys miegamieji be jokios abejonės turi langus į miško pusę. Čia judėjimas irgi detaliai apgalvotas ir, tam tikra prasme, leidžia judėjimą ratu taupant nereikalingą koridorių bei papildomų patalpų erdvę bei kuriant šeimynišką jaukumą.

Įkvėpimo semiantis iš klasikinės senamiesčių architektūros, tačiau nepamirštant šiuolaikinio pragmatiško požiūrio į namus, kartu su užsakovais sukūrėme savotišką miesto vilą. Čia svarbiausi didžiuliai vitrininiai langai sudalinti klasikiniu būdu. Apdailai pasirinktos dvi medžiagos, viena –  šviesiai pilkas tinkas, kuris suteikia formai lengvumo ir šviesumo, kita, žiemos sodo bei virtuvės, valgomojo tūriui – tamsus klinkeris kontrastui kurti.