kubinis-metras_daugiabutis-k_thumb

Architektai: Marius Bliujus, Julė Bajorūnaitė

Vieta: Kaišiadorys, Lietuva

Plotas: 2152 kv. m

Metai: 2018

Daugiabutis K gimė kaip atsakas į tai, kad Kaišiadorių miesto gyventojai pastebėjo poreikį naujiems, šiuolaikiškos architektūros butams mieste jauniems gyventojams, nusprendusiems šiame mieste likti ir gyventi, kurti šeimas, taip pat – į miestą atvykstantiems dirbti žmonėms. Norėjome jiems pasiūlyti ką nors itin šiuolaikiško ir malonaus gyventi, taigi išnaudojome vietos privalumą: atsiveriančius vaizdus pačiame miesto centre.

kubinis-metras_daugiabutis-k_0a kubinis-metras_daugiabutis-k_0b kubinis-metras_daugiabutis-k_0c

Miesto centre esantis sklypas – nedidelis bei įspraustas tarp keleto sovietinės architektūros tipinių daugiabučių, todėl iš pradžių daug įkvėpimo nekėlė. Tačiau šviesioje pietvakarių pusėje atsiveria didžiulė erdvė – už mažos gatvelės esantis didžiulis mokyklos stadionas, perspektyvoje – miškas. Būtent šis vaizdas tapo pagrindiniu projekto varikliuku, siekėme kuo daugiau butų atsukti į šią pusę bei pagauti kuo daugiau natūralios saulės šviesos. Panaši situacija ir priešingoje šiaurės rytų pusėje, kur atsiveria daugiau erdvės, tad abu šie fasadai architektūriškai pabrėžiami įtrauktais balkonais.

kubinis-metras_daugiabutis-k_0d kubinis-metras_daugiabutis-k_0e kubinis-metras_daugiabutis-k_0f

Daugiabutyje projektuojami vieno, dviejų bei trijų miegamųjų kambarių butai. Kiekviename aukšte projektuojami septyni butai, keturi iš jų atveriami į erdvę pietvakarių pusėje. Butai išplanuoti kuo funkcionaliau, siekiant, kad poilsio erdvės būtų projektuojamos su geriausiais vaizdais, miegamosios erdvės – prie miegamųjų,  o virtuvės bei vonių kambariai – taip pat kartu tiek vertikaliai, tiek horizontaliai. Tai, kartu su funkciniu butų išplanavimu užtikrins ramų ir patogų gyvenimą butuose.

kubinis-metras_daugiabutis-k_0g kubinis-metras_daugiabutis-k_sp

Daugiabučio forma seka jo funkciją sklype, tuo tarpu jo eksterjeras – lengvas, šviesus ir šiuolaikiškas, tačiau tuo pačiu neišsišoka ir bendrame senų sovietinių daugiabučių kontekste, tiesiog vietai suteikia švelnumo, lengvumo jausmą. Architektūriniai akcentai taip pat sukurti funkcijos: įtraukti tamsaus tono balkonai, tamsūs langų rėmai bei struktūrinės siūlės kuria grafiką bei solidumo įspūdį. Laukiame šio projekto įgyvendinimo ir tikimės prisidėti prie architektūrinio Kaišiadorių miesto atgimimo.

kubinis-metras_daugiabutis-k_1a-planas kubinis-metras_daugiabutis-k_tipinio-a-planas