kubinis-metras_namas-zveryne_square2

Architektai: Marius Bliujus, Vitalijus Avreicevič, Margarita Kaučikaitė

Adresas: Žvėrynas, Vilnius

Metai: 2017

Plotas: 239 kv. m

Du dažniausiai pasitaikantys žmonių norai susiję su gyvenamąja vieta – nuosavas namas ir gyvenimas miesto centre, tačiau kartu jie retai suderinami. Šiuo atveju užduotis buvo suprojektuoti namus šeimai kompaktiškame sklype Žvėryno rajone, ir, nors labai įdomi, ji atsinešė savus iššūkius: (1) Kaip nedideliame, apribojimų kupiname sklype erdviai ir patogiai sutalpinti visą šeimos gyvenimą? (2) Kaip turėtų atrodyti šiuolaikiškas, miestietiškas gyvenamasis namas Vilniaus širdyje?

kubinis-metras_namas-zveryne_02

Namo architektūrą nulėmė sklypo forma ir vidaus patalpų išplanavimas, kur atsižvelgėme į pasaulio kryptis ir privatumą. Erdvės pojūtis kuriamas vos įėjus į namus. Negailėjome vietos holui, kadangi būtent ši erdvė yra vieta, per kurią grįžtame namo ir iš jų išeiname, kur sutinkame artimuosius ir svečius. Nuo pat įėjimo durų atsiveria vaizdas per visą namo ilgį, matomas ryšys su svetaine ir vidiniu kiemu rytuose. Virtuvė šiuose namuose taip pat vaidina svarbų vaidmenį, tad jai drauge su maisto bei rakandų saugykla skirta daug vietos ir privatumo. Virtuvė čia – lyg atskiras pasaulis, kuriame šeima gali laisvalaikį leisti taip pat lygiavertiškai kaip ir svetainėje, tačiau šios dvi zonos atskirtos, taip kuriamas savitas namų erdvumo pojūtis.

kubinis-metras_namas-zveryne_01 kubinis-metras_namas-zveryne_03

Antrasis – miegamųjų – aukštas iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti kompaktiškas, tačiau iš tiesų kiekviena erdvė čia gerai apgalvota. Visi kambariai yra 15-20 kvadratinių metų ploto, čia taip pat galima rasti visus šeimos patogumui skirtus elementus: privačius vonios kambarius, erdvią drabužinę, skalbyklą bei stogo terasą. Projektuojamas minimalus holas, tačiau jis apšviestas dienos šviesa, kuriai specialiai kuriamas ryšys tarp šiaurinio lango ir pietuose esančio darbo kambario stiklo siena.

kubinis-metras_namas-zveryne_05 kubinis-metras_namas-zveryne_04

Namo architektūra – moderni ir miestietiška, tačiau atskiri pastato elementai išlaiko ryšį su istorine rajono praeitimi. Projektuojama šiuolaikiška, konceptuali dvišlaičio stogo interpretacija – ne tik architektūrinis akcentas. Šis sprendimas leidžia svarbiausiose antrojo aukšto patalpose kurti aukštas, architektūriškas erdves dramatiškais šlaitiniais stogais. Šis sprendimas taip pat leido sutaupyti aukščio pirmajam aukštui, kur projektuojamas 3.5 metrų lubų aukštis. Apdailai pasirinkta rimta, santūri spalvų paletė iš juodos, baltos ir pilkos spalvų. Pagrindinė apdailai pasirinkta medžiaga – akmuo, o pirmasis aukštas dengtas medžiu ir taip atiduoda pagarbą medinei rajono istorinei architektūrai.

kubinis-metras_namas-zveryne_06 kubinis-metras_namas-zveryne_07