thumb

Jau vien pavadinimas vasarnamis, nurodo, jog šie būstai yra skirti būtent šiltajam metų laikui. Todėl vasara – puikiausias laikas įsijausti į poilsio atmosferą ir pradėti kurti savo vasarnamio viziją. Juk vieniems vasarnamis gali asocijuotis su rąstine troba ar skandinavišku pajūrio nameliu, o kitiems – su modernia sodyba ar be galo nedideliu, tik nakvoti skirtu namuku. Šiame straipsnyje dalinamės mintimis, kaip vasaros (o gal – ir žiemos savaitgalių?) poilsį įsivaizduojame mes ir kviečiame drauge pasvajoti.

Teisingas vasarnamis

Romantizmo epochos atstovai žavėjosi nenugalima gamta, jos didybe ir mėgavosi jos apsuptimi. Tikriausiai ne vieną dabartinio miesto gyventoją galėtume įvardinti kaip šiuolaikinį romantiką, kuris taip pat svajoja apie galimybę būti gamtos apsuptyje, pailsėti nuo įtempto gyvenimo ritmo. Kaip sukurti sodybą, kuri primintų tradicinę, bet būtų tartum sukurta iš naujo?

01 02 03 04 05

Kitoks vasarnamis

Nors vieniems norisi išsaugoti tradicinės sodybų architektūros vaizdinį, kitiems artimesnė kitokia architektūra, leidžianti pažvelgti į gyvenimą vasarnamiuose iš visai kitos pusės. O galbūt – net pamaištauti prieš daliai žmonių gal jau pabodusius tradicinius tūrius, sukurti ką nors visai naujo ir individualaus – sukonstruoti vasarnamio idėją iš naujo.

01

Gamtoje – bet kokiu oru

Lietuvos orai – itin nenuspėjami, todėl pravartu turėti užuovėją, kurioje gali jaustis lyg lauke, tačiau nereikia jaudintis dėl vėjo, lietaus ar bet kokio kito oro netikėtumo. Tokiose erdvėse – lyg įstiklintose verandose ar kambariuose, kuriuose peizažą įrėmina didžiuliai langai, – malonu skaityti vis atidėliotą knygą ar bendrauti su šeima, o gal – tiesiog žvelgti į šalimais esantį ežerą ar mišką bei leisti mintims bėgti. Žvelgiant pro tokius langus, laikas pradeda nykti, o juk to – poilsio nuo nuolatinio skubėjimo – vasarnamiuose ir ieškoma.

01 02 03 04 05

Micro vasarnamiai

Kita vertus, vasarnamiai neretai yra skirti tik pernakvoti, o visas gyvenimas dažniausiai vyksta lauke. Gamtoje svarbiausia – gamta. Todėl vidinės namo erdvės dydis dažnai nebėra toks svarbus – vasarnamis gali būti ir labai nedidelis. Juk įprasto dydžio vasarnamis – lyg antri namai. Gal geriau tuos pačius pinigus išleisti kelionėms? Tokiu atveju galima pasirinkti vadinamąjį micro vasarnamį.

01 0204 05

Daugiau vasarnamių idėjų galite rasti mūsų Pinteresto paskyroje.