40000-1

Straipsnis atnaujintas – 2017 05 26

Pastebėjome ne visai naują, tačiau sparčiai didelį susidomėjimą įgaunantį reiškinį gyvenamųjų namų segmente – tai kompaktiški namai iki 80 kv.m. Žmones vis dažniau pradėjo vilioti galimybė turėti nuosavus namus ir žalios vejos plotą už lango, kai tokio namo kaina palyginti maža ir netgi konkuruoja su didmiesčių butų kainomis.

Specialiai šiai temai paruošėme video medžiagą, kurioje apžvelgiame ir aptariame pagrindinius namų iki 80 kv.m. principus ir susijusius įstatymus.

Siūlome naują projektų formatą – NAMAS 80. Jus galite įsigyti ir atsisiųsti namo projektą iki 80kv.m. ir pradėti derinimus ir statybų darbus iškarto.

Atsisiųsti projektą – 80 NAMAS – Kaina 190 €

Pabandysime smulkiau atsakyti į šiuos klausimus:

  • Koks tau namas ir kodėl verta rinktis namus iki 80 kv.m.?
  • Kokios patalpos jame telpa? Ar tenkins poreikius?
  • Iš ko galima statyti ir kiek tai kainuoja? Kiek užtrunka?
  • Ko reikia, kad pasirengtum projektą?

Kompaktiški namai – finansiškai patrauklus jaunų šeimų būsto pasirinkimas

Truputį įsigilinus į nekilnojamo turto rinkos situaciją, nesunku pastebėti, kad namas, kurį galite pasistatyti už 49 000 eurų, turi konkurencinių pranašumu prieš butus didmiestyje. Vilniaus priemiesčiuose (rajone) arba soduose padoraus mažo sklypo kaina gali siekti apie 15 000 eurų, pridėjus 49 000 eurų už namo statybas jūs gaunate vidutinės klasės buto vertę mieste ir netgi ne centrinėje dalyje. Galimybė turėti vejos plotelį dažnai suvilioja jaunas šeimas pasirinkti būtent namo statybas netoli nuo miesto, arčiau gamtos. Atsižvelgiant į tai, kad jaunoms šeimoms su vidutiniu uždarbiu bankai gali paskolinti apie 100 000 eurų, nesunku suskaičiuoti, kad po namo statybų ir sklypo įsigijimo dar lieka pinigų vidaus įsirengimui.

Atsisiųsti projektą – 80 NAMAS – Kaina 190 €

003-80-elvyra-dvislaitis

Pasirinkdami namus iki 80 kv.m. sugaišite mažiau laiko projekto derinimui ir statyboms

80 kv.m. namai priskiriami II grupės nesudėtingiems statiniams, kuriems pagal LR įstatymus ir statybos taisykles derinimo tvarka yra supaprastinta.

011-staciakampis-karolio-1

Namo konstrukcijos, kurias be kliūčių įsirengsite patys

Minėti namai privalo turėti ne didesnius kaip 6 m atstumus tarp laikančių konstrukcijų, todėl be didelės patirties ir papildomų mechanizmų galite nesunkiai pasistatyti namus patys. Be to nereikia skirti papildomų lėšų techninės priežiūros specialistams, kadangi to nereikalauja įstatymas.

Atsisiųsti projektą – 80 NAMAS – Kaina 190 €

Namų projektų palyginimo lentelė

Namai iki 80 kv.m. (nesudėtingi statiniai) Įprasti namai 100-200 kv.m.
Reikia rašytinio pritarimo miesto ir užmiesčio  teritorijoje jeigu statomo pastato paskirtis – gyvenamasis namasNereikalaujama statybą leidžiančio dokumento, jeigu statomas namas bus registruojamas kaip pagalbinio ūkio pastatas arba sodo namas. Visais atvejais privalomas statybą leidžiantis dokumentas
Leidimo gavimas užtrunka apie 1 mėn. Leidimo gavimas užtrunka nuo 2 mėn.
Lengva pridavimo procedūra  Pridavimui reikia labai sklandžiai sutvarkyti dokumentus
Namas puikiai tinka mažiems sklypams  Namai reikalauja ne mažesnio negu 6 arų sklypo
Maži statybos kaštai, pasistatyti galima už ~ 49 000 eurų. Gali leisti šeimos, turinčios vidutines pajamas Statybos užtrunka ilgiau, dideli statybos kaštai
Nereikia techninio prižiūrėtojo, nesunkiai pasistatote patys Reikia samdytis techninę priežiūra. Statybos darbams dažnai reikia rangovo.
Funkcionalus išplanavimas – telpa iki 3 miegamųjų, pakankamai didelė pagrindinė erdvė Išplanavimą apriboja tik sklypo konfigūracija ir finansinės galimybės

Atsisiųsti projektą – 80 NAMAS – Kaina 190 €

Sekite mūsų žurnalo atnaujinimus ­ kitoje dalyje pabandysime išsamiau aptarti mažo namo statybos klausimus.

Liko klausimų? Susisiekite su mumis ir padėsime rasti atsakymus į Jūsų klausimus.

info@kubinismetras.lt

+370 600 74 222 – Arch. Vitalij Avreicevič

_MG_1501m