vaikų kambario interjeras

Dauguma sutiktų, jog vaiko(-ų) kambarys turi būti šilčiausia ir šviesiausia būsto ar namo erdvė, kurios įrengimui reikia pasitelkti nemažai fantazijos. Čia dažniausiai vyrauja eklektika ir žaismė – daug spalvų bei formų. Priklausomai nuo vaiko amžiaus bei kintančių jo poreikių, keičiasi ir šio kambario funkcinis išdėstymas bei interjero dizainas. Taigi, įsirenginėjant/renovuojant vaiko kambarį reikia pasirinkti tokias interjero detales, kurias vėliau būtų galima nesunkiai atnaujinti.

1. DEKORUOTOS SIENOS

Kambario sienos užima didžiausią vizualinį plotą, tad jį galima išnaudoti, kuriant ne tik žaismingą interjerą, bet ir integruojant į jį žaidybinius/mokomuosius elementus. Renkantis sienų spalvą (dažus ar tapetus) rekomenduojama rinktis šviesius ir pastelinius (nugesintus) atspalvius, kuriuos vėliau galima dekoruoti (redekoruoti) žaismingomis detalėmis. Sienų lipdukai, tapetai, print’ai, sienų tapyba – variacijos, kurias galima išnaudoti sienų puošybai. Svarbiausia, jog didžiąją dalį sienų dekoravimo darbų galite atlikti patys (ir netgi paprašyti pačių vaikų pagalbos!). Ant sienų taip pat galite dėlioti nuotraukų koliažus, kabinti pasaulio žemėlapius bei įvairius rankdarbius ar vaiko piešinius. Viena iš sienos dalių taip pat gali tapti rašomoji lenta, kuri atliks ne tik estetinę, bet ir mokomąją funkcijas.

 

dekoras2

dekoras3

dekoras4

 

2. DAUGIAFUNKCINĖS DAIKTŲ LAIKYMO SISTEMOS

Savaime suprantama, jog vaikui bręstant, jo turimų daiktų asortimentas tik didės. Taigi, vaiko kambaryje turi būti užtektinai žaisladėžių, komodų bei spintų, t. y. patogių ir paprastų daiktų laikymo sistemų. Turėdamas, kur susidėti daiktus, vaikas mokysis tvarkos. Svarbiausia – kūrybingai išnaudoti visą turimą plotą: sunkiau pasiekiamas erdves paversti slankiojančiomis stalčių sistemomis, rinktis baldus, kuriuos galima išnaudoti kaip daiktų talpyklas bei žaislus, į kuriuos galima sudėti daugiau smulkesnių detalių. Pasitarkite su interjero dizaineriais, kaip išplanuoti daiktų laikymo sistemas ir efektyviai išnaudoti turimą erdvę.

laikymas1

laikymas3

laikymas6

 

3. KITOS INTERJERO DETALĖS

Jeigu vaiko kambaryje esate parinkę nekiliminę dangą (ir jūsų vaikas neturi alergijos dulkėms), tuomet galite apsvarstyti įsigyti žaismingą kilimą, kuris nesunkiai gali tapti žaidimų aikštele. Nepamirškite, jog kaip ir likusiose būsto dalyse, taip ir vaiko kambaryje svarbu iš anksto tinkamai išplanuoti kambario apšvietimą. Tiek darbinė, tiek miegamoji kambario zona turi būti atskirtos, o šviesos kambaryje turi pakakti tiek dieną, tiek naktį. Be to, pasitelkę šiek tiek fantazijos ir pasirinkę kelias žaismingas stalines lempas ar šviestuvus, kambaryje galite sukurti magišką atmosferą. Integravę vos kelis teminius baldus bei prie jų pritaikę atitinkamos nuotaikos sienų dekorą galite sukurti vaiko mėgiamą animacinių filmų herojų (ar žaidimo aikštelės) atmosferą.

zaidimai2

sviesa3

sviesa1

Turite žaismingą vaikų kambario idėjos sumanymą ir norite jį įgyvendinti? Pasitarkite su architektu – interjero dizaineriu, ir jis jums pasiūlys optimaliausią variantą.

Mūsų interjero dizainerėms galite rašyti elektroniniu paštu http://interjerai@kubinismetras.lt.

GALERIJA – NUOTRAUKOS PILNU DYDŽIU

Nuotraukų šaltinis www.pinterest.com