Spalio mėnesį dalyvavome 15min.lt projekte Jaukūs namai, kurio metu rengėme straipsnius architektūros, interjero dizaino ir konstrukcijų temomis. Ar verta rinktis namą iki 80 kv. m – vienas iš projekto metu naujienų portale publikuotų ir didelio dėmesio susilauksių straipsnių.
Kiekvieną savaitę sulaukiame klausimų – tai kas vis dėlto yra tas 80 m2 namas? Idėja skamba gražiai, bet ar užteks vietos? Kuo realybėje skiriasi 80 m2 ir didesnio (100–200 m2) namo projektavimas ir statyba? Pasitelkdami tris svarbiausius aspektus – funkcionalumą, projektavimo laiką ir kainą bei statybų kainą, norime palyginti 80 m2 su didesniu namu ir taip atsakyti į šį klausimą.
Namo iki 80 m2 funkcionalumas – privalumai ir trūkumai
80 m2 gyvenamojo namo planas su trimis miegamaisiais kambariais – išplanavimas su koridoriumi.
80 m2 gyvenamojo namo planas su trimis miegamaisiais kambariais – išplanavimas be koridoriaus, tėvų ir vaikų zonos – atskirtos.
80 m2 gyvenamojo namo planas su dviem miegamaisiais kambariais, pagalbinėmis patalpomis, garažu.
Projektavimo etapas – laikas ir kaina
Statybos – kaina
Apibendrindami galime išskirti atvejus, kada 80 m2 namas tikrai pateisins lūkesčius:
- Šiuo namu džiaugsis 2–3 asmenų šeimos;
- Jei turite sklypą rajono teritorijoje ar soduose – sutaupysite laiko;
- Jeigu biudžetas – ribotas, tačiau labai norisi namo su savo kiemu.
Apibendrinant aukščiau išsakytas mintis visuomet reiktų turėti galvoje, kad namą statote dešimčiai, dvidešimčiai galbūt net penkiasdešimčiai metų. Pirkdami sklypą, statydami ir įsirengdami namą vienaip ar kitaip išleisite nemažai laiko ir lėšų. Todėl svarbiausias mūsų patarimas – pirma visada galvokite apie tai, kokie yra tikrieji jūsų šeimos poreikiai.
Statybų aikštelėje.
Į iškilusius klausimus galime atsakyti el. paštu info@kubinismetras.lt.