qua

Tikriausiai viena svarbiausių priežasčių, kodėl žmonės nori individualaus namo, yra galimybė būti arčiau gamtos, turėti savo asmeninę erdvę – kiemą ar sodą. Būtent todėl nutarėme, kad svarbu aptarti ir šį aspektą bei pateikti idėjų, kuriomis būtų galima pasinaudoti kuriant savo aplinką.

Žinoma, mes esame ne landšafto architektai, tačiau jaučiamės atsakingi ne tik už pastato architektūrą, tačiau už apskritai visą gyvenamąją erdvę. Juo labiau, jog landšafto architektų paslaugomis kol kas dar gana retai naudojamasi, o formuojant kiemą, sodą, darželius šalia modernių, architektūriškų namų žmonės kartais pasimeta ir nežino, kaip turėtų ar galėtų atrodyti ši erdvė. Būtent dėl to norime jums pateikti pavyzdžių, kaip erdvė gali būti suvaldoma subtiliai bei architektūriškai.

Papildoma įdomi detalė nuoširdžiai besidomintiems želdynais bei landšafto architektūra – neseniai atsirado telefono programėlė (spausti čia), leidžianti itin greitai nustatyti, kokį augalą matote prieš savo akis.

 

Rytinė kava terasoje

Šiltuoju metų laiku dauguma individualių namų savininkų mėgsta gerti rytinę kavą ar valgyti sekmadienio pietus terasoje, o kartais – iškylauti. Jaukiai įkūrus vidinį kiemelį šias veiklas galima sujungti ir nuolatos justi gamtos artumą.

01 02 03

Augalai – ne tik įleidę šaknis

Erdves galima formuoti ne tik želdynų, krūmų plotais ar didžiuliais medžiais – galima pasitelkti ir į minimalistinio stiliaus vazonus pasodintus medelius ar kitus augalus, kurių vietą sklype gana lengva keisti ir šitaip perfomuoti kiemo erdvę.

01 02 03

Griežtų formų bei spalvų sušvelninimas

Griežtą minimalistinio stiliaus architektūrą galima suminkštinti ir jaukumo suteikiančiais nedideliais augalais, kurių nebūtina apriboti vazonais, juos galima įdomiai įlieti į kiemo erdvę.

01 02 03

Trukdžiai – privalumas

Neretai yra manoma, jog didelį nuolydį turinčiame sklype yra sudėtinga įrengti kiemą ar sodą. Tačiau tokie trukdžiai neretai yra kaip tik privalumas, kadangi leidžia kurti neeilinius sprendimus bei formuoti netradicinę erdvę.

01 02 03

Žalios spalvos niuansai

Kadangi modernioje architektūroje dažniausiai vyrauja ramios spalvos, augalai gali ją kaip reikiant pagyvinti. Ir ne tik žiedai gali padėti kurti žaismingumą – juk egzistuoja be galo daug skirtingų žalios atspalvių, kuriais galima manipuliuoti, kartais pridedant vieną kitą mėgstamą spalvą.

01 02 03

Mažų erdvių atgaivinimas

Nors daugiausiai buvo kalbėta apie indiuvidualius namus, tačiau susikurti dalelę gamtos galima ir nedidelėse erdvėse – savo balkone ar terasoje, o galbūt ir itin mažame sklype.

01 02 03

Daugiau idėjų galite pamatyti: (spausti čia).