thumb

Vaiko kambarys – jaukiausia fantazijų, juoko bei žaidimų karalystė, kurioje jis ne tik miega, tačiau ir žaidžia, mokosi; vieta, į kurią vaikas sugrįžta ieškodamas saugumo. Norint sukurti vaikui artimą ir patinkančią atmosferą, nėra būtina daryti drastiškus sprendimus, pavyzdžiui, ištapetuoti sienas kiškių portretais. Kiškišką atmosferą galima pasiekti ir jautresniais būdais, pavyzdžiui, pakabinant paveiksliuką su šiuo gyvūnu ar pridedant daug pliušinių triušių. Juk vaikai auga, pernelyg vaikiškos sienos greitai atsibos, todėl jaukios detalės yra racionalesnis sprendimas. Juk paveikslus ar kitus smulkius elementus pakeisti žymiai lengviau nei sienas ar grindis.

 

Miego bei poilsio erdvės

Vaikams svarbu gerai išsimiegoti, kad sveikai augtų, būtų geresnės nuotaikos, lengviau mokytųsi. Apskritai lova yra tartum vaiko kambario centras, apie kurį ir sukasi jo gyvenimas. Tai bene pirmasis baldas, kuris atsiranda jo kambaryje, jis tartum parodo, kad vaikas jau pakankamai užaugęs, kas galėtų savarankiškas gyventi nebe tėvų kambaryje. Lovą pakeisti nėra labai sunku, todėl galima kiekvienam vaiko gyvenimo etapui ieškoti būtent jį atitinkančios lovos, pavyzdžiui, vienos kūdikystei, kitos vaikystei ar paauglystei. Taip jos dydis ar dizainas visuomet atitiks vaiko poreikius. Tačiau pagyvinti erdvę galima ne tik pasitelkiant pačią baldo struktūrą ar spalvą, tačiau ir spalvingą patalynę ar žaismingas pagalvėles, taip ilgai nepabos ir tas pats baldas.
2 1
3 4
5 6
Spauskite ant nuotraukų, kad pereitumėte į mūsų Pinterest svetainę

 

Drabužių bei daiktų gyvenimas

Spinta – vienas iš pamatinių kambario baldų, kurie, jei užima visą sieną, yra gana sunkiai pakeičiami. Būtent todėl reikia apsvarstyti galimybę rinktis paprastą baldą, kuris tarnautų ilgą laiką – nuo vaikystės iki vėlyvos paauglystės, ir vis vien nepabostų, atitiktų augančio vaiko poreikius. Žinoma, galima rinktis ir vaiko ūgiui pritaikytus baldus tam, kad jis mokytųsi būti savarankiškas ir gebėtų pats susitvarkyti kambarį. Tačiau to paties galima mokyti ir smulkesnėmis priemonėmis, tokiomis kaip žaislams skirtos dėžės, į kurias daiktus vaikas susidėtų pats.
7 8
9 10
11 12
Spauskite ant nuotraukų, kad pereitumėte į mūsų Pinterest svetainę

 

Pamokų ruošimas

Vaikai savo kambariuose ne tik žaidžia, tačiau ir mokosi, ruošia namų darbus, todėl planuojant vaikų kambarius labai svarbu numatyti ir patogią, pakankamai saulės šviesos gaunančią darbo vietą. Ji turi vaikui patikti ir skatinti mokytis, turėti pakankamai erdvės, o taip pat reikia atsižvelgti, iš kurios pusės yra saulė – kairiarankiams vaikams reikia šviesos iš dešinės, dešiniarankiams – atvirkščiai. Daug tėvų siūlo vaiko darbo stalą statyti priešais langą, tačiau tokiu atveju reikai atsižvelgti, į kurią pusę orientuotas kambarys – per daug saulės šviesos taip pat yra negerai, o ypač tuomet, kai dirbama kompiuteriu.
13 14
15 16
17 18
Spauskite ant nuotraukų, kad pereitumėte į mūsų Pinterest svetainę

 

Apšvietimas bei naktinės lemputės

Lietuvoje tamsiuoju metų (ar paros) laiku namuose bei aplinkoje trūksta natūralios šviesos, todėl jos trūkumą turime kompensuoti dirbtine šviesa. Bendras vaiko kambario apšvietimas neprivalo išsiskirti, kaip tik rekomenduojame jį daryti kuo paprastesnį. Išskirtinės gali būti papildomos šviesos – prie lovos ar stalo. Šitaip jas bus lengviau pakeisti vaikui augant. Be to, dalis vaikų, nors ir būdami savuose kambariuose, bijo tamsos, jiems reikia naktinių lempučių. Jos neprivalo skleisti stiprios šviesos, todėl tai dar labiau praplečia kūrybingumo ribas. Todėl pateikiame šios svarbios detalės – šviestuvų bei naktinių lempučių – idėjų.
19 20
21 22
24 23
Spauskite ant nuotraukų, kad pereitumėte į mūsų Pinterest svetainę

 

Bendri kambariai ir žaidinimų erdvės

Vis populiaresnis tampa skandinaviškas modelis – vaikų kambarius daryti itin nedidelius, tačiau suteikti jiems kitą, didesnę, erdvę, skirtą drauge leisti laiką, bendrauti, mokytis vienam iš kito ir kartu. Tai ugdo socialinius įgūdžius, skatina tobulėti bei suprasti kitus žmones, o taip pat kuria erdvę, kuri nėra uždara ir skatina bendravimą su visa šeima. Tokiose erdvėse galima išpildyti ir drąsesnes idėjas, aktualias tiems, kurie turi daug vaikų, kuriems gyvenimas didelėje šeimoje su daug mažų vaikų – gyvenimo būdas. Pavyzdžiui, kambaryje galima įrengti didžiulį hamaką, o šalia laiptų kaip architektūrinė detalė galėtų atsirasti čiuožynė. Žinoma, tokios idėjos tiks ne kiekvienai šeimai. Todėl pateikiame po kelis nuosaikesnius ir drąsesnius pavyzdžius, galinčius praversti kuriant būtent jūsų vaikų erdvę.
25 26
27 28
29 30yi
Spauskite ant nuotraukų, kad pereitumėte į mūsų Pinterest svetainę

Daugiau idėjų praskaidrinti vaikų kambarį rasite mūsų Pinterest paskyroje.