darbas su architektais - apibendrinimas

Paskutiniuose dviejuose savo blogo įrašuose aptarėme, ką yra naudinga žinoti apie darbą su architektais. Kalbėjome apie tai, kodėl verta samdyti architektus ir kaip pasirinkti tinkamą architektų komandą, bei kaip tinkamai pasiruošti pirmam susitikimui su architektais ir į ką svarbu atkreipti dėmesį tolesniuose etapuose.

Šiandien, norėdami apibendrinti šią temą, norime pateikti darbo su architektais etapų sąrašą bei dar keletą, mūsų manymu, naudingų patarimų. Tikimės, kad šie trys įrašai padės priimti informuotus sprendimus ir padės susidoroti su nežinomybe – tiek apie namo atsiradimo procesą, tiek apie darbą su architektais.

 

Pradėję rimtai galvoti apie nuosavą namą ir, šiam tikslui sėkmingai pasiekti, nutarę dirbti su architektų komanda, beveik be išimčių susidursite su šiais žingsniais:

Ikonografika

 

Pravartu turėti omenyje, kad priklausomai nuo konkretaus namo projekto, architektų firmos, užsakovo sprendimų bei išorinių veiksnių kai kurie etapai gali susikeisti vietomis, taip pat gali kisti ir kiekvieno etapo laiko sąnaudos.

 

Pabaigai norime pasidalinti dar keletu naudingų patarimų, kurie padės padaryti jūsų darbą su architektų išties efektyvų:

Idėjų kūrimo, projektinių pasiūlymų etape būkite atviri, negalvokite, kad garsiai išsakydami savo dvejones įžeisite architekto jausmus. Jo tikslas yra geras architektūrinis sprendimas ir patenkintas klientas – viename. Išsyk išsakyta abejonė padės laiku, nepatiriant nei laiko, nei finansinių nuostolių priimti teisingą sprendimą.

Projektinių pasiūlymų ir architektūrinių brėžinių projektavimo laikas priklauso ir nuo jūsų – kuo greičiau priimsite sprendimus ir kuo mažiau dvejosite dėl daugybės galimybių, tuo ilgiau užtruks procesas. Galite būti tikri, kad atidžiai pasirinktas architektas, remdamasis darbo praktika, visuomet pasiūlys geriausius variantus.

_MG_1684m

 

Visų etapų metu aktualu suprasti, kad kasdien nesusiduriant su 2D brėžiniais, jums gali būti sudėtinga skaityti ir suprasti architektūrinius brėžinius, dėl to gali įvykti nesusikalbėjimas, klaidos. Todėl, jei tik kyla abejonių, nedvejodami klauskite architekto, jis mielai viską paaiškins.

Statybos darbų metu vykite apžiūrėti statybvietės kartu su architektu. Taip pasieksite maksimaliai gerą rezultatą, išvengsite klaidų ir perdarymų, todėl sutaupysite laiko ir energijos. Architektai atlikti statybų priežiūrą paprastai įsipareigoja projektavimo sutartyje. Geri architektai ir be sutarties yra suinteresuoti kuo geresniu rezultatu, todėl statybvietėse lankosi net ir specialiai nekviečiami.

Galvojant apie tolimesnius etapus, jei nedirbate su interjero dizaineriu, būtinai paprašykite architekto bent minimalios pagalbos įsirengiant namų vidų. Profesionalo pagalba renkantis vidaus apdailos medžiagas ir spalvas, apšvietimą, baldus padės maksimaliai išnaudoti vidaus erdves tiek vizualiai, tiek funkcionaliai.

_MG_1656m

 

Tikimės, kad įrašų ciklas apie darbą su architektais buvo naudingas. Linkime sėkmės projektuojant ir statant, įsirenginėjant ar bent jau svajojant apie naujus namus ateinančiais metais!

 

Pirmą mūsų blogo įrašą apie tai, ką naudinga žinoti apie darbą su architektais, galite rasti čia: http://www.m3a.lt/namasvienas/ka-naudinga-zinoti-apie-darba-su-architektais/

Antrąjį įrašą apie tai, kaip tinkamai pasiruošti pirmam susitikimui su architektais ir į ką svarbu atkreipti dėmesį tolesniuose etapuose: http://www.m3a.lt/namasvienas/ka-naudinga-zinoti-apie-darba-su-architektais-ii-dalis/

Jei kyla neaiškumų ar klausimų apie naujų namų projektavimą, mūsų komanda visuomet džiaugiasi galėdama padėti. Nemokamai konsultacijai galite kreiptis elektroniniu paštu info@m3a.lt arba telefonu +370 600 44546. Plačiau apie mūsų veiklą sužinoti galite tinklalapyje http://www.m3a.lt.