Ką naudinga žinoti apie darbą su architektais

Architekto profesija dažnai romantizuojama, o architektų samdymas, ypatingai privatiems namams projektuoti, vis dar kartais laikomas tam tikra prabanga. Dviejų blogo įrašų serija norime plačiau papasakoti apie darbo su architektais procesą, patarti, kaip šį procesą maksimaliai išnaudoti, bei parodyti, kad architektų pagalba namo projektavimo metu galima ne tik sutaupyti laiko, bet ir išvengti daugybės nereikalingų išlaidų. Pasinaudojus šiais patarimais darbas su architektu gali tapti naudinga patirtimi, o naujieji jūsų namai – neabejotinai džiugins kasdien.

Architekto profesija dažnai romantizuojama, o architektų samdymas, ypatingai privatiems namams projektuoti, vis dar kartais laikomas tam tikra prabanga. Dviejų blogo įrašų serija norime plačiau papasakoti apie darbo su architektais procesą, patarti, kaip šį procesą maksimaliai išnaudoti, bei parodyti, kad architektų pagalba namo projektavimo metu galima ne tik sutaupyti laiko, bet ir išvengti daugybės nereikalingų išlaidų. Pasinaudojus šiais patarimais darbas su architektu gali tapti naudinga patirtimi, o naujieji jūsų namai – neabejotinai džiugins kasdien.

Pirmame įraše pasakojame, kodėl verta samdyti architektus bei kaip rasti tinkamą architektų komandą. Kitą savaitę dalinsimės mintimis, kaip ir kodėl reikia tinkamai pasiruošti pirmam susitikimui su architektais ir į ką svarbu atkreipti dėmesį skirtinguose darbo su architektais etapuose.

 Kodėl verta dirbti su architektais

_MG_1604m

Apsisprendus statyti namą, ypatingai pirmą kartą, gali kilti daugybė klausimų ir būti neaišku, nuo ko pradėti. Pats pirmas veiksmas, kurio reiktų imtis – skambutis architektui. Skambutis, o dažnai ir pirma konsultacija – nieko nekainuoja, tuo tarpu nežinomybės paprastai ženkliai sumažėja. Architektas yra profesionalas, kuris padės sukoordinuoti visą projektą ir paversti jūsų viziją realybe:

  • Padės pasirinkti sklypą, jei jo dar neturite
  • Sukurs architektūrinį projektą, kuriame bus atsižvelgta į sklypo pliusus ir minusus, kontekstą
  • Suprojektuos patogų vidaus erdvių išdėstymą pagal jūsų norus bei gyvenimo būdą
  • Suprojektuos ergonomišką, aukščiausius energetinio efektyvumo standartus atitinkantį namą
  • Padės suformuluoti užduotis konstruktoriams, interjero dizaineriams, landšafto architektams ir statybininkams
  • Prižiūrės namo statybos darbus, kad viskas vyktų pagal projektą ir galutinis rezultatas džiugintų
  • Viso proceso metu padės apsispręsti, patars, padės išvengti klaidų, dėl kurių dalį darbų reiktų perdaryti
  • Užtikrins, kad jūsų namas turėtų išliekamąją vertę ir būtų likvidus

Kartais žmonės vis dar galvoja, kad darbas su architektu yra brangi ir galbūt nebūtina paslauga. Tačiau pasirinkimas samdyti architektą vietoje to, kad savo naujo namo projektą patikėtumėte tiesiog statybininkams, kurie neturi jokio architektūrinio išsilavinimo, ar tiesiog nuspręstumėte eiti keliu pasidaryk pats, jums neabejotinai sutaupys daugybę galvos skausmo, pinigų ir laiko.

_MG_1656m

Kiek labiau biudžetinis pasirinkimas įsigyti kartotinio namo projektą – taip pat neabejotinai pasiteisins. Jūs gausite kokybišką, vientisą ir profesionalų produktą, kuriam architektai ras geriausią poziciją sklype, padės pasirinkti geriausią konstrukciją, medžiagas, patars ir kitais klausimais.

 Kaip rasti tinkamą architektų komandą

1. Architektų paieškos procesą reiktų pradėti nuo paieškos internete. Visi architektai turi savo tinklalapius, kurie veikia kaip jų darbų portfolio, kur galite rasti visus architekto projektus: jau atliktus, šiuo metu projektuojamų pastatų vizualizacijas, konkursinius darbus, kurie nebūtinai buvo realizuoti, bet atspindi firmos architektūrinę filosofiją. Architektūra – labai vizuali sritis, todėl gerų architektų tinklalapiai bus gero dizaino, malonūs akiai, pilni vizualinio turinio ir dėl to bus lengva suprasti, ar būtent tokia estetika jums yra priimtina. Svarbu pažymėti, kad skirtingi architektai specializuojasi skirtingo pobūdžio ir stiliaus pastatų projektavime, todėl svarbu, kad jūsų pasirinkto architekto specifika atitiktų jūsų lūkesčius.

_MG_1608m

2. Antras žingsnis – susitikimas su architektu. Besirenkant architektų biurą yra natūralu susitikti su keletu patikusių komandų, nes turint daugiau informacijos, priimti teisingą sprendimą – lengviau. Susitikimo metu architektas turės progą geriau susipažinti su jūsų situacija – sklypu ir užduotimi, plačiau papasakoti apie kitus panašaus pobūdžio savo darbus. Tuo tarpu jums šis susitikimas padės tiek geriau suprasti savo norus ir galimybes, tiek susipažinti su konkrečiu profesionalu, įvertinti, ar jo ir jūsų požiūriai į statytinę aplinką, skoniai sutampa, ar jums paprasta bendrauti. Nuo šių aspektų gali priklausyti visas būsimas projektavimo ir statybos procesas bei pats rezultatas.

_MG_1556m

3. Naudinga žinoti, kad ieškant architekto nebūtina apsiriboti specialistais, kurie yra jūsų mieste ar regione. Žinoma, tai priklauso nuo konkretaus biuro apsisprendimo, tačiau architektai dažnai projektuoja pastatus visoje šalyje ar net už jos ribų ir pagal susitarimą atvyksta į vietą pradinei sklypo apžiūrai, o vėliau reguliariai lankosi statybų planuotėse. Geri architektai visuomet yra suinteresuoti rezultatu, kurį galima pasiekti tik bendradarbiaujant su statybininkais, bei darbu su įdomiais projektais, kurie nebūtinai vyksta jų regione.

Kitą savaitę laukite mūsų blogo įrašo tęsinio, kuriame pasakosime, kaip ir kodėl reikia tinkamai pasiruošti pirmam susitikimui su architektais ir į ką svarbu atkreipti dėmesį skirtinguose darbo su architektais etapuose.

_MG_1577m

Jei kyla neaiškumų ar klausimų apie naujų namų projektavimą, mūsų komanda visuomet džiaugiasi galėdama padėti. Nemokamai konsultacijai galite kreiptis elektroniniu paštu info@m3a.lt arba telefonu +370 600 44546. Plačiau apie mūsų veiklą sužinoti galite tinklalapyje http://www.m3a.lt.