thumb_00

Architektai: Marius Bliujus, Margarita Kaučikaitė

Adresas: Raudondvaris, Kauno rajonas, Lietuva

Metai: 2016

Debesų kvartalas suprojektuotas įprastame lietuviškame pievų kraštovaizdyje. Džiaugiamės, kad įsijausti į vietovę padėjo pats užsakovas, kuris įsikūręs kaimynystėje, tad puikiai supranta aplinkinę gyvenamąją aplinką bei siekia ją tobulinti. Su juo sutarėme, kad šie, nedideli, 80-100 kvadratinių metrų namai, turėtų įsilieti į ir taip gražų gamtos peizažą.

Dėl šios priežasties pasirinkome šiuolaikinę, paprastą, pakankamai minimalistišką architektūrą, kur dominuoja tamsios, pilkos spalvos. Pilka spalva – tai natūralus skalūnas (stogai ir dalis fasadų), pilkintas degintas medis, šie atspalviai nuteikia ramiai, susilieja su gamtiniu fonu. Didelį dėmesį skyrėme pastatų proporcijoms, kurias pabrėžia ryškesnės deginto medžio detalės – terasų apdaila.

Kvartalas sudarytas iš keturių sklypų, kiekviename iš jų – suprojektavome po dvibutį namą. Nors sklypai – netaisyklingų formų ir gan tankiai užstatyti, kiekvienas dvibutis – šiek tiek skiriasi vienas nuo kito, siekiant funkcionalaus išplanavimo ir protingo orientavimo pasaulio šalių bei privatumo atžvilgiu. Sklypų netaisyklingumas kartu su architektūriniu sprendimu leido pasiekti vientiso, jaukaus, tačiau nepasikartojančio, nenuobodaus kvartalo nuotaiką.

Bendras sklypų planas ir kiekvieno dvibučio  išplanavimas.