namas-3-thumbs

Trečiajame ir paskutiniame straipsnyje apie individualių namų iki 80 kv. m.2 statybą apžvelgsime, kokias statybines medžiagas geriausia naudoti kompaktiškų namų statyboje. Aptarsime preliminarią tokių namų statybos sąmatą.

Atsisiųsti 80 NAMAS projekto pavyzdį su sąmata

Specialiai šiai temai paruošėme video medžiagą, kurioje apžvelgiame ir aptariame pagrindinius namų iki 80 kv.m. principus ir susijusius įstatymus.

Siūlome naują projektų formatą – NAMAS 80. Jus galite įsigyti ir atsisiųsti namo projektą iki 80kv.m. ir pradėti derinimus ir statybų darbus iškarto.

Atsisiųsti projektą – 80 NAMAS – Kaina 190 €

Pamatų įrengimas – ne vieta taupyti

Pamatai – vienas pagrindinių ir svarbiausių namo elementų, todėl čia taupyti tikrai nerekomenduotume. Norint atlikti tikslų ir patikimą namų projektą, svarbūs grunto tyrimai (ką jau esame pabrėžę ne viename savo komentarų).

Paprasčiausiai įrengiami ir universaliausi – poliniai pamatai. Tokius pamatus įrengėme mūsų projektuotame ir statomame kompaktiškame name, sodų bendrijoje, Vilniuje.

Atkreipkite dėmesį, kad pamatai įrengiami tik po laikančiomis sienomis. Po vidinėmis pertvaromis įrengsime pastorintą grindų pagrindą. Tokiu būdu bus neeikvojamas betonas, mažinami šalčio tilteliai per pamatų konstrukcijas.

Polinių pamatų kaina su darbais ir visomis medžiagomis siekia 6441,25 EUR. Kaina gali svyruoti priklausomai nuo gręžtinių polių gylio ir jiems įrengti reikalingo betono.

Atsisiųsti projektą – 80 NAMAS – Kaina 190 €

Nesudėtingus statinius (namus iki 80 kv. m2) galima statyti ūkio būdu, tai yra patiems, nusisamdant rangovo. Šiame straipsnyje apžvelgsime namo iki 80kv.m. statybą naudojant mūrines konstrukcijas. Mūro konstrukcijos yra labai populiarios ir plačiai naudojamos visoje Lietuvoje. Mūrinis namas laikomas labai tvirtu ir patikimu, tokio namo ilgaamžiškumas niekas nekelia jokių abejonių. Nors mūrinius namus laikome patikimiausiais, jų įrengimo laikas dažnai yra ilgenis negu karkasinių arba skydinių namų statybų. Jeigu gerai organizuoti namo statybų procesus, namus iki 80 kv.m. galima pastatyti per 4-6 mėnesius.

Sandarus namas – taupus šildymas

Namo konstrukcijos iš lauko pusės šiltinamos polestirėninių putplasčiu. Iš vidaus pastato sandarumą užtikrina tinkavimas, langai užsandarinami specialia juosta. Taip užtikrinamas namo sandarumas. Tokio namo šildymui pakaktų nedidelio iki 3-5kW galios šildymo įrenginio. Namo sienos, stogas ir šiltinimas kainuoja  30321 EUR (su medžiagomis ir darbais).

Atsisiųsti projektą – 80 NAMAS – Kaina 190 €

Apdailos medžiagų paieškos

Mūrinio namo statyboje sienų apdailai galima naudoti arba ventiliuojamus fasadus, kuomet apdaila tvirtinama ant laikančio karkaso, arba tinkuotus fasadus. Dažnai kompaktiškiems namams siūlome medines fasado dailylentes (vizualizacija apačioje) arba tinkuotus variantus.

Viena pigesnių, tačiau labai kokybiška ir lengvai įrengiama stogo danga – skarda. Šiuolaikiniai stogai turi storą šiltinimo sluoksnį, kuris užtikrina ir tinkamą garso izoliaciją. Išorės apdailos įrengimo kaina – 12 528 EUR.

003-80-elvyra-4b

Trumpai apie langus ir duris

 Kompaktiškuose namuose vidines erdves praplečiame dideliais langais, vedančiais į kiemą. Konkrečių langų ir durų pasirinkimas – individualus sprendimas. Vidutinės klasės plastikinių langų kaina, apskaičiuota įgyvendinamam projektui – 5344 EUR. Durų ir langų montavimu turėtų rūpintis pats pardavėjas.

 Amžina dilema – ką reiškia „namas su daline apdaila“?

Atsisiųsti 80 NAMAS projekto pavyzdį su sąmata

Didžiajai daliai planuojančių statytis namą ir ieškančių statybininkų kyla klausimas, kas yra „namo dėžutė“, t.y. kaip atrodo namas su daline apdaila. Tam, kad pasistatytumėte namą su daline apdaila, prie aptartų darbų reikėtų pradėti šiuos darbus:

  • grindų ant grunto įrengimas;
  • vidinių pertvarų įrengimas;
  • vandentiekio ir nuotekų šalinimo įvadų ir išvadų įrengimas;
  • elektros instaliacijos laidų išvedžiojimas;

Sudėję visas sumas, galime pamatyti bendrą kompaktiško namo statybos sąmatą:

Pamatai 6441  EUR
Namo kostruktyvas ir pertvaros 8500  EUR
Stogo įrengimas 12528  EUR
Tinkuoto fasado įrengimas 7183  EUR
Langai ir durys 5344  EUR
Grindų betonavimas 2113 EUR
 Kiti vidaus darbai (elektra, vandentiekis)  1000 EUR
Viso 43163  EUR

Atsisiųsti projektą – 80 NAMAS – Kaina 190 €

Liko klausimų? Klauskite: vitalijus@kubinismetras.lt

+370 624 38 788 – Arch. Marius Bliujus

_MG_1352m