thumb

kurybines-jungtys-logoSausio gale Kubiniame metre buvo VAIKŲ DIENA. Buvę pas mus svečiuose ko gero paliudys, kad gyvo šurmulio čia ir taip netrūksta, tačiau keletui valandų mūsų biuras tapo vaikų erdve. Įsivaizduokite: mūsų komanda, 25 vaikai, 2 mokytojos, šuo – Architektų sąjungoje tvyrojo tikrai ypatinga atmosfera. Kodėl pas mus buvo vaikų diena?

british-council-stacked-corporate-rgbMūsų architektės Aurelijos iniciatyva pas mus lankėsi penktokai iš Levo Karsavino mokyklos. Vaikai dalyvauja Kūrybinių jungčių projekte Tyrinėjimo menas, kurį organizuoja Britų konsulatas Lietuvoje (British Council). Kūrybinės jungtys, savo pačių žodžiais, siekia praplėsti mokymosi procesą mokinių ir mokytojų akyse, leisti jiems suprasti, kad galima mokytis ne tik mokykloje, o skirtingose erdvėse ir skirtingomis formomis, ne vienos mokslo srities vienu metu. Projektas tyrinėja, kas vaikus geriausiai motyvuoja, skatina mokyklose kurti nuolatinę refleksijos, savęs ir kitų pažinimo kultūrą. Su vaikais dirba įvairių kūrybinių industrijų profesionalai: tapytojai, režisieriai, muzikantai, architektai ir kiti.

Vaikams dienos architektų biure metu architektas Vitalijus pasakojo apie architekto darbą, iš ko yra pastatytas namas, vaikai apžiūrėjo maketus ir kompiuterinius 3D modelius, įvairias apdailos medžiagas, interjero dizainerė Jana vaikams rodė interjerus virtualioje realybėje. Šuo Ninjo viso renginio metu palaikė gerą nuotaiką, o Aurelija organizavo dirbtuves, kurių metu vaikai maketavo kelionės nuo mokyklos iki Kubinio metro nuotaiką.

Mums diena labai patiko, gal po kokių dešimties metų sulauksime komandos pastiprinimo?

Nuotraukų autorė: Aurelija Slapikaitė-Jurkonė